Strefa Trenera

Numer KRS: 0000034211
Regon 491863226
NIP     7342554900

Władze Stowarzyszenia Skład Zarządu:

Prezes – Tomasz Popiela
Wiceprezesi – Piotr Pietruch, Andrzej Łojek
Członkowie zarządu – Łukasz Biernacki, Dariusz Konieczny, Krzysztof Szczepański, Jakub Nowak
Księgowa – Anna Chronowska

Zgodnie ze statutem Klubu:

Klub ma cele:

• Organizowanie i rozwijanie powszechnej kultury fizycznej i sportu, rehabilitacji i turystyki.
  • Udział w lokalnym i ogólnopolskim życiu sportowym, organizowanie imprez i szkolenia.
  • Kształtowanie u członków Klubu patriotyzmu, wysokich walorów moralnych, poczucia godności osobistej.

Klub realizuje swoje cele poprzez:

• Organizowanie i prowadzenie działalności kultury fizycznej w sekcjach sportowych.
  • Organizowanie imprez w zakresie kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji i turystyki.
  • Gromadzenie środków materialnych i gospodarowanie nimi zgodnie z potrzebami Klubu.
  • Współdziałanie z organami państwowymi oraz innymi organizacjami społecznymi w zakresie realizacji zadań statutowych.
  • Prowadzenie działalności propagandowej i informacyjnej.
  • Podejmowanie innych czynności zgodnie z przepisami prawa, a zmierzających do realizacji celów statutowych.

Klub prowadzi działalność nieodpłatną pożytku publicznego w zakresie:

W klubie sportowym „Dunajec” Nowy Sącz prowadzona jest na wysokim poziomie działalność szkoleniowa dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju dzieci do 15 roku życia oraz seniorów w sekcjach piłki nożnej (aktualnie V Liga Małopolska grupa Wschód).  Przykładem tego jest powiększanie w szybkim tempie, we wszystkich kategoriach wiekowych grono trenujących zawodników i zawodniczek, począwszy od seniorów po najmłodsze grupy. Klub posiada dobrą i profesjonalną kadrę szkoleniową/trenerską/ oraz bazę sportową do prowadzenia zajęć szkoleniowych (wynajmowane obiekty od Akademii Nauk Stosowanych oraz Wód Polskich i Miasta Nowy Sącz) oraz uczestniczenia w rozgrywkach ligowych. Potwierdzeniem jest spełnienie do tej pory wszystkich wymogów licencyjnych PZPN, dotyczących licencji zespołów biorących udział w rozgrywkach.

Ponadto Klub uczestniczy w rozgrywkach MZPN PPN Nowy Sącz oraz rozgrywkach Małopolskich Lig Piłkarskich , bierze czynny udział w organizacji licznych imprez sportowych na terenie miasta Nowy Sącz (Complex Cup – turniej eliminacyjny do Sokolika, Dunajec Summer Cup – projekt Mikrogranty Sportowe 2023 i innych) w przeciągu całego roku kalendarzowego, jak również uczestniczy w turniejach w całej Małopolsce i nie tylko.

W chwili obecnej klub posiada 26- drużyn w kategoriach od JUNIOR G (skrzat) po JUNIOR A (juniorzy starsi) oraz seniorzy – powyżej 19 lat.

W klubie pracuje 14 trenerów z czego 3 trenerów posiada licencję UEFA A, 8 trenerów licencję UEFA B oraz 3 trenerów UEFA GRASSROOTS C.

Oprócz zajęć treningowych w/w drużyny brały udział meczach sparingowych i towarzyskich oraz w halowych turniejach o mistrzostwo Nowosądeckiego PPN  zajmując wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych.

W okresie przygotowawczym zimowym 2024 roku organizowaliśmy obóz sportowy w Charsznicy – wzięło w nim udział przeszło 250 zawodników i zawodniczek.

Oprócz regularnego szkolenia sportowego odbywały się też w pierwszym półroczu treningi bramkarskie.

Łącznie w klubie w 2023 trenowało 621 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nasze drużyny biorą udział w rozgrywkach:

V Liga Małopolska Wschód – seniorzy

Małopolska Liga Juniorów Starszych – Junior A

Regionalna Liga Juniora Młodszego – Junior B

Okręgowa Liga Junior Młodszego – Junior B

Małopolska I Liga Trampkarzy U-15 – Junior C

Regionalna Liga Trampkarzy – Junior C

Okręgowa Liga Trampkarzy – Junior C

Małopolska II Liga Młodzika – Junior D

Regionalna Liga Młodzika – Junior D

Okręgowa Liga Młodzika – Junior D – 4 zespoły

Pozostałe (młodsze) trenują w formie turniejowej.

W miesiącu lipcu i sierpniu Klub Sportowy Dunajec zorganizował obozy stacjonarne (półkolonie) w których udział wzięło około 350 zawodników.

We wrześniu (1-3 września) klub organizował turniej Dunajec Summer Cup, którego finansującym było Województwo Małopolskie w ramach projektu Mikrogranty Sportowe 2023 – z dofinansowania otrzymaliśmy 15.000 złotych. W turnieju udział wzięło 36 drużyn.

Pragniemy również zaznaczyć, że obecny zarząd poczynił duże starania w celu wyposażenia klubu pod względem trenażerów, dokonując odpowiedniego zakupu sprzętu sportowego we wszystkich kategoriach wiekowych. Ponadto usystematyzowana została praca klubu poprzez wsparcie systemów elektronicznych – aplikacja SportBM. Ponadto zautomatyzowane zostały zakupu sprzętu sportowego, którego dystrybucja została całkowicie outsourcingowana na zewnątrz. Dystrybutorem sprzętu jest firma MatSport z Dębicy.

Kończąc nasze sprawozdanie Zarząd Klubu pragnie gorąco podziękować za dofinansowanie nas w roku 2023r. wszystkim podmiotom oraz osobom, które przeznaczyły 1,5% podatku na naszą działalność statutową.

Uzyskane środki publiczne:

106.500 – dotacja celowa na sport ze środków Miasta Nowego Sącza

10.000 – rządowy program KLUB

15.000 – Mikrogranty Sportowe (Małopolska 2023)

40.000 - Darowizny oraz wsparcie od osób i podmiotów prawnych

20.000 - Przychody netto (ekwiwalenty za wyszkolenie zawodników)

100.000 – składki członkowskie

BoxDUN1a min

BoxDUN2a min

BoxDUN3a min

WYCHOWANKOWIE KLUBU:

NASZ KLUB REALIZUJE DZIAŁANIA W RAMACH: